БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Германия мина като товарен влак през Сан Марино (видео)

Националният отбор на Германия записа очаквано лесна победа с 7:0 над Сан Марино в световната квалификация от група "С". Срещата се игра в Нюрнберг, а домакините можеха тотално контролираха събитията на терена и можеха да спечелят и по-убедително. Селекционерът Йоаким Льов отново заложи на някои по-млади играчи, които обаче не го разочароваха и с попадения на Юлиан Дракслер (11), Сандро Вагнер (16, 29 и 85), Амин Юнес (38), Шкодран Мустафи (47) и Юлиан Бранд (72) стигнаха до убедителната победа.

Още ог началото на мача Германия наложи превъзходството си и в 11-ата минута резултатът бе открит. Тогава се стигна до едно разбъркване в наказателното поле и гостите не успяха да изчистят добре топката, която се озова в краката на Юлиан Дракслер, който я прати в мрежата за 1:0.

Само пет минути по-късно Йошуа Кимих центрира за Сандро Вагнер, който с глава простреля вратата на съперника, вкарвайки дебютния си гол за Бундестима в едва втория си мач.

В 29-ата минута отново Вагнер бе в прегръдките на съотборниците си, като направи резултата класически. Тогава Германия изпълни бързо един фаул, топката бе пратена към Амин Юнес в пеналта, който я свали за Вагрер, който пък отблизо не сгреши и я прати покрай плонжа на вратаря.

Домакините вкараха и още един гол през първата част. В 38-ата минута след центриране от корнер вратарят на Сан Марино излезе неразчетено и позволи на топката да стигне до Юнес, който я вкара в опразнената врата за 4:0.

Още в началото на втората част Бундестимът вкара и пето попадение. Тогава отбраната на съперника направи поредна грешка след корнер и този път Шкодран Мустафи бе най-съобразителен, за да вкара за 5:0.

В 72-ата минута и Юлиан Бранд записа името си сред голмайсторите. Той получи чудесно центриране в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата за 6:0.

Седмият гол пък отново бе дело на Вагнер, който оформи своя хеттрик в мача с глава след центриране на Кимих.

С тази победа Германия продължава без грешка в своята група с 6 победи от 6 мача и с 18 точки в актива си е на първата позиция във временното класиране. Сан Марино пък остава на дъното на таблицата без спечелена точка.