Левандовски поведе Полша с хеттрик (видео)

Победният ход на Полша към финалите на Световното първенство в Русия продължава, след като селекцията на Адам Навалка победи с 3:1 Румъния у дома. Голямата звезда на "Дружина полска" Роберт Левандовски поведе своите съотборници към този успех с хеттрик (29'-дузпа, 57', 62'-дузпа).

В 77-ата минута Богдан Станку вкара почетния гол за гостите. Домакините взеха инициативата от самото начало, но румънците се защитаваха много добре до 28-ата минута, когато Сапунару задържа Левандовски в наказателното поле. Това означаваше дузпа за Полша, която бе безкомпромисно реализирана от голмайстора на домакините. В 39-ата минута Левандовски бе изведен зад гърба на отбраната, като играчите на Румъния спряха на място, след като бяха сигурни, че нападателят на Байерн (Мюнхен) е в положение на засада. Такава обаче не бе маркирана, а Лева се озова очи в очи с Татарушану. Стражът обаче се намеси много добре и успя да чукне топката, когато неговият съперник се опитваше да премине покрай него.

В 57-ата минута Левандовски вкара втория си гол, след като засече с глава центриране от корнер на Желински. Пет минути след това Лева оформи своя хеттрик, след като реализира втора дузпа, отсъдена в полза на поляците. Гостите все пак успяха да стигнат до почетно попадение в 77-ата минута, когато Богдан Станку стреля от далечна дистанция и след рикошет топката влезе красиво във вратата на Шчесни.

Полша остава на върха в Група Е с актив от 16 точки. Черна гора и Дания имат по 10, докато Румъния остава на четвърта позиция с шест.