Белгия се разходи до Естония за три точки (видео)

Белгия победи с 2:0 като гост Естония в мач от Група “Н” на квалификациите за Мондиал 2018. “Червените дяволи” не срещнаха никакви проблеми със съперника и можеха да победят с далеч по-изразителен резултат, но няколко добри намеси на стража на домакините Михел Аксалу ги спасиха от разгром.

Дрис Мертенс откри в 31-ата минута, а малко преди почивката Естония остана с човек по-малко, след като Артьом Дмиртиев бе изгонен с директен червен картон за грубо влизане в краката на Маруан Фелайни. През втората част действията на терена се развиваха изцяло в половината на домакините, но чак в 86-ата минута Насер Шадли вкара втори гол за Белгия.

По този начин белгийците са лидер в групата си с 16 точки и четири преднина от втория Гърция. Естония от своя страна е пети с четири.

ЕСТОНИЯ - БЕЛГИЯ 0:2
0:1 Мертенс (31)
0:2 Шадли (86)