Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна 1:0 /почивка/

Нов шампион ще има при девойките младша възраст

Отборите на Казанлък Волей, Марица (Пловдив), ЦСКА и Левски се класираха за полуфиналите на държавното първенство по волейбол за девойки младша, домакин на което е столичната зала "Сиконко". При това тези четири тима си гарантираха място в Топ 4 кръг преди края на груповата фаза.

В Група А отборът на Казанлък Волей загуби първия си гейм от началото на надпреварата, но се наложи над Славия с 3:1 (23:25, 25:18, 25:21, 25:23) и изхвърли "белите" от борбата за медалите. Така в тази възрастова група ще има нов шампион, след като именно Славия взе златните медали през миналата година. В другия мач ЦСКА записа втора победа - с 3:1 (25:18, 21:25, 25:16, 25:8) срещу Пирин (Разлог). "Червените" допуснаха изравняване, след като бяха повели, но след това реакцията им бе повече от категорична и в четвъртия гейм спечелиха с 25:8.

В Група В перфектният си ход продължава воденият от Диана Малинова тим на Марица (Пловдив). Във втория си мач младите маричанки разгромиха Спартак (Варна) след 3:0 (25:9, 25:15, 25:15). В последния мач за деня отборът на домакина Левски се наложи с 3:0 (25:13, 25:21, 25:13) срещу Бдин Вида (Видин). "Сините" нямаха особени проблеми, като правеха солидна преднина и се поздравиха с нова победа.

Много любопитни мачове ще предложи третият ден от груповата фаза днес. В директни сблъсъци за първото място в двете групи ще се изправят Казанлък Волей и ЦСКА (по програма от 15,00 часа) и Марица срещу Левски (по програма от 17,00 часа). Денят в зала "Сиконко" ще започне с мача между Славия и Пирин (Разлог), а след това сили ще премерят и Спартак (Варна) и Бдин Вида (Видин).