Бачински спря голямата надежда на Франция

Тимеа Бачински се класира за полуфиналите на "Ролан Гарос" за втори път в кариерата си. Швейцарката спечели с 6:4, 6:4 срещу представителката на домакините Кристина Младенович. Двубоят на два пъти бе прекъсван заради дъжда, който валеше над Париж. За място на финала Тимеа ще играе срещу победителката от двубоя между Каролин Вожняцки и Йелена Остапенко.

Бачински е 31-а в световната ранглиста, но играе отлично на клей и през 2015 г. достигна до полуфиналите на Откритото първенство на Франция, а миналата година игра на четвъртфиналите. 24-годишната Младенович пък е голямата надежда на домакините за първа титла от 2000 г. В надпреварата все още е и друга французойка - Каролин Гарсия, но тя утре ще се изправи срещу поставената под номер 2 Каролина Плишкова.

Освен с дъжда Младенович и Бачински трябваше да се справят и със силен вятър. Швейцарката се адаптира по-добре към условията и стигна до пробив в първия гейм. Съперничката й отговори и успя да изравни за 2:2, а първите четири гейма отнеха 24 минути. Между силните пориви на вятъра двете се опитваха да контролират ударите си, но грешките преобладаваха.

Последва нов пробив на Бачински и тя поведе с 4:2, но резултатът отново бе изравнен. Ситуацията се повтори - швейцарката взе два поредни гейма, но този път това означаваше край на сета при 6:4. Младенович, която отстрани миналогодишната шампионка Гарбине Мугуруса на осминафиналите, се озова в тежка ситуация в началото на втория сет. При резултат 1:1 тя губеше с 0:40 при свой сервис. Французойката спаси две от възможностите за пробив, когато заваля силен дъжд и мачът бе прекъснат.

Три часа по-късно тенисистките се върнаха на корта и Кристина успя да спаси гейма, а в следващия постигна пробив. Преднината й обаче бе твърде кратка, тъй като швейцарката не само че веднага върна пробива, но и направи серия от три поредни спечелени гейма. Бачински бе устремена към крайния успех, когато отново заваля, което спаси временно съперничката й. При завръщането на двете на корта швейцарката успя отново да намери ритъма си и да завърши мача.