Белгия се справи с Чехия и без Азар

Националите на Белгия победиха Чехия с 2:1 в приятелски мач в Брюксел. Двубоят пропусна Еден Азар, който се контузи тежко на тренировка и ще отсъства три месеца от терените. След дълго отсъствие в състава на “червените дяволи” се завърна бранителят Венсан Компани.

През първото полувреме двата отбора си размениха по едно попадение. За домакините откри Миши Батшуай в 25-ата минута, но чехите отговориха само четири по-късно с попадение на Михал Кременчик, който се възползва от грешка в белгийската отбрана и се разписа на празна врата.

Победното попадение отбеляза Маруан Фелайни в 52-ата минута след изпълнение на ъглов удар.
Макар и минимална, победата зарадва Белгия, тъй като в предишните си две срещи тимът записа равенства 3:3 с Русия и 1:1 с Гърция. В петък Белгия гостува на Естония в Талин в световна квалификация. След изиграването на първите пет кръга “червените дяволи” са лидер с 13 точки, а втори вървят гърците с 11.