Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Голдън Стейт отново се справи с Кливланд и дръпна с 2-0 (видео)

Отборът на Голдън Стейт Уориърс направи нова важна крачка към титлата в Националната Баскетболна Асоциация през сезон 2016/17, след като тази нощ се наложи при домакинството си на Кливланд Кавалиърс със 132:113 (40:34; 27:30; 35:24; 30:25) и по този начин поведе във финалната серия с резултат 2-0 победи.

Стеф Къри бе над всички в селекцията на домакините и се отличи с "трипъл-дабъл" – 32 точки, 11 асистенции и 10 борби, Кевин Дюрант записа "дабъл-дабъл" – 33 точки и 13 борби, а Клей Томпсън добави 22 точки за успеха.

Леброн Джеймс записа срещу името си 29 точки, 14 асистенции и 11 борби, а Кевин Лав и Кайри Ървинг приключиха съответно с по 27 и 19 точки.

"Кавалерите" поведоха в началото на мача, но малко след средата на първата четвърт Стеф Къри и компания стигнаха до пълен обрат и задържаха лидерската позиция до края на периода – 40:34.

През втората част гостите от Кливланд опитаха да стигнат до обрат, като на няколко пъти Леброн и компания бяха изключително близо до това, но все пак, в края на полувремето Игуидала и Дюрант бяха точни и това помогна на Голдън Стейт Уориърс да запази лидерската позиция на почивката – 67:64.

Разликата в началото на третата четвърт падна до само точка – 68:69 след точна стрелба на Тристан Томпсън за Кливланд, но отговорът на домакините не закъсня - Къри, Дюрант и Томпсън се разиграха и преднината на Уориърс премина границата от десет точки – 102:88.

В заключителните 12 минути баскетболистите на Голдън Стейт демонстрираха висока концентрация и спокойствие, като бавно и сигурно продължиха да трупат аванс, който достигна до 19 точки, за крайното 132:113.