Кои ще бият евентуално дузпите във финала?

Целият футболен (а и спортен) свят ще се съсредоточи върху финала на Шампионска лига между Ювентус и Реал Мадрид на стадион “Милениум” в Кардиф от 21:45 часа българско време.

При положение че отборите са толкова изравнени, изобщо няма да е изненадващо, ако новият европейски клубен шампион не бъде определен в рамките на редовните 90 минути. Ако и след 120 минути резултатът е равен, ще се изпълняват дузпи, като италианските медии смятат, че знаят на кои играчи ще заложат двамата треньори Масимилиано Алегри и Зинедин Зидан.

Ювентус ще заложи със сигурност на Пауло Дибала, Миралем Пянич и Леонардо Бонучи, като за първите двама няма нищо изненадващо, защото именно те изпълняват статичните положения за хегемоните в Италия. Бонучи пък все пак реализира своя 11-метров удар на четвъртфиналите от Евро 2016 срещу Германия и е доказал, че може да се разчита на него.

Очакванията на Апенините са другите двама изпълнители на Алегри да са Дани Алвеш и Сами Кедира, а Гонсало Игуаин умишелно е пренебрегнат, защото има печално известни пропуски от бялата точка във важни мачове.

За Реал Мадрид единствената въпросителна е около Гарет Бейл и това дали ще присъства на терена по това време. Кристиано Роналдо, Карим Бензема и Лука Модрич са сигурни дузпаджии, както и Марсело и Серхио Рамос, стига уелската суперзвезда да не е в игра в този момент.