Славия шампион при юношите старша

Отборът на Славия спечели шампионската титла в държавните финали по волейбол на България, които се проведоха в столичната зала "Панайот Пондалов". Така "белите", водени от треньора Северин Димитров, триумфираха на върха на собствен терен и пред собствена публика. На финала на турнира младите волейболисти на Славия победиха Виктория Волей (Пловдив) с 3:1 (21:25, 25:20, 25:13, 25:21) и взеха злотото, а пловдивчани останаха със сробърните отличия.

Мачът за титлата бе истинска битка, като бе достоен за финал. Залата бе изпълнена до край, като агитки и на двата тима се надпреварваха в подкрепата на своите любимци. Гостите стартираха ударно, като поведоха в резултата и взеха първия гейм след 25:21. От там насетне обаче настъпи обрат. Домакините показаха своя опит, натрупан от участието в Суперлигата, като надделяха във втората част с 25:20, а в третата оставиха съперника на едва 13 точки. В четвъртата част пловдивчани се опитаха да се надигнат, но "белите" стопираха всякакви опити да се върнат в играта, като отново надделяха с 25:21, а с това спечелиха мача с 3:1 и златните медали.

В малкия финал за бронза, въпреки "вечното" дерби, противно на очакванията, интрига нямаше. Волейболистите на ЦСКА победиха Левски  с 3:0. Така "червените" завършиха  с бронзовите отличия, а "сините" оформиха финалната четворка.