Неприятен момент сложи крй на участието на Гофен на "Ролан Гарос" (видео)

Поставеният под №10 Давид Гофен бе принуден да прекрати участието си на "Ролан Гарос". Белгиецът получи травма по време на мача си от третия кръг с аржентинеца Орасио Себайос. Гофен се подхлъзна и контузи глезена си, което го принуди да се откаже при резултат 5:4 в своя полза в първия сет. 12-ият в световната ранглиста Гофен получи травмата, след като се опита да догони една топка след дълбок удар на противника си.

32-годишният левичар Себайос ще играе на осминафиналите с победителя от двубоя между австриеца Доминик Тийм и американеца Стийв Джонсън. Заемащият 65-о място в ранглистата аржентинец за първи път достига до 1/8-финалната фаза в Париж и въобще на турнир от "Големия шлем".

Междувременно, за 1/8-финалите се класираха двама поставени тенисисти. Поставеният под №5 Милош Раонич стигна лесно до четвъртия кръг - след отказавне на испанския му съперник Гийермо Гарсия-Лопес при резултат 6:1, 1:0 за канадеца. Напред продължава и №17 Роберто Баутиста Агут (Испания). Той се справи в три сета с чеха Иржи Весели - 6:3, 6:4, 6:3.