Дубъл за РБ Залцбург в Австрия (видео)

Отборът на РБ Залцбург спечели за 5-и път в историята си Купата на Австрия. Във финала, игран В Клагенфурт, футболистите на сатрши треньора Оскар Гарсия победиха с 2:1 Рапид (Виена) и оформиха златен дубъл, след като наското триумфираха и с шампионската титла.

Първото полувреме завърши без голове, но в в началото на втората част перфектна контра на РБ Залцбург завари неподготвена защитата на Рапид и Хванг откри резултата. Много скоро обаче Жоелинтон изравни с глава след центриране от десния фланг.
Победата на шампионите донесе Диадие Самасеку в 85-ата минута. Той се възползва от нова грешка на бранителите в зелено и с прецизен изстрел опъна мрежата.

В първенството РБ Залцбург финишира с цели 35 точки пред Рапид.