Шедьовър на Шакири срази следващия ни съперник в световните квалификации (видео)

Швейцария победи с 1:0 Беларус в приятелски мач, игран в Нюшател. Единствения гол в срещата отбеляза звездата на “кръстоносците” Джердан Шакири. Футболистът на Стоук Сити разстреля стража на гостите Сергей Черник още в 9-ата минута с прекрасен далечен удар. По този начин швейцарците за първи път в историята си записаха 6 поредни победи. За Беларус пък това беше последна проверка преди двубоя срещу България от световните квалификации. Както е известно, съставът на Петър Хубчев гостува в Борисов на 9 юни.

Домакините играха без типичен централен нападател, а в най-предни позиции беше Адмир Мехмеди. За Беларус в атака действаха Баланович, Скавиш и Гордейчук.
Преди почивката Швейцария доминираше изцяло и можеше да води с повече от един гол. Гостите започнаха да играят малко по-открито през второто полувреме, но отново рядко стигнаха до възможности да обстрелват вратата на противника.

Въпреки поражението, селекционерът на Беларус Игор Криушенко остана доволен от видяното, особено на фона на тежките загуби от Швеция (0:4) и Македония (0:3) през март.

ШВЕЙЦАРИЯ - БЕЛАРУС 1:0
1:0 Дж. Шакири (9)