Италия изхвърли Франция от световното за младежи

Италия победи Франция с 2:1 и се класира за четвъртфиналите на световното първенство по футбол за младежи до 20 години, което се провежда в Южна Корея. Италианците поведоха в резултата след попадение на Рикардо Орсолини, дошло с удар от въздуха в 27-ата минута.

"Петлите", които са шампиони от 2013 година, изравниха десет минути по-късно с попадението на Жан-Кевин Аугустен от дузпа. Италия се добра до ценната победа с гол с глава на Джузепе Панико в 53-ата минута на двубоя. До края французите опитаха да изравнят, но вратарят Андреа Заканьо се намеси отлично на няколко пъти.

На четвъртфиналите италианският отбор ще се изправи срещу състава на Замбия. В друга осминафинална среща Мексико победи с минималното 1:0 срещу Сенегал. Голът на победата за "ацтеките" беше реализиран в 89-ата минута от Роналдо Морел. В 72-ата минута Алион Гай получи втори жълт и съответно червен картон и остави африканския тим с човек по-малко на терена. Следващият съперник на мексиканците е Англия.

САЩ също си осигури участие на четвъртфиналите след разгромен успех с 6:0 срещу Нова Зеландия. Шестима различни голмайстори се разписаха в полза на американците, а пет от попаденията бяха реализирани след почивката. Джошуа Сърджант даде аванс за САЩ в 32-ата минута, а през втората част точни бяха още Джереми Ебобиз, Брукс Ленън, Джъстин Глед, Остин Тръсти и Лагос Кунга.

В следващия кръг на елиминациите американският отбор ще се изправи срещу Венецуела.
Четвъртфиналите на световното първенство до 20 години са на 4 и 5 юни.