Румъния тръгна с чиста победа над Черна гора на световната квалификация в София

Женският национален волейболен отбор на Румъния тръгна с чиста победа на турнира в Група С от квалификациите за световното първенство през 2018 година в Япония, домакин на който е София. Румънките надиграха тима на Черна гора, който е воден от бившия селекционер на България Драган Нешич, с 3:0 (25:23, 25:15, 25:16) в първия си мач на турнира, игран снощи пред едва 50 зрители в зала "Христо Ботев".

Днес (1 юни) волейболистките на Румъния ще играят срещу българските момичета, които вчера стартира с разгромна победа над Швейцария с 3:0 гейма. Черногорките пък ще излязат срещу аутсайдера Косово, който в първия ден на турнира бе отнесен от силния тим на Турция също с 3:0 гейма. Срещите са съответно от 20,00 и 17,30 часа.

Най-полезна за румънския тим бе Ана Кристина Казачу с 13 точки (2 блока, 46% ефективност в атака и 29% перфектно посрещане), а Роксана Янчу добави още 11 точки (3 блока, 1 ас и 58% ефективност в атака) за победата. За Черна гора Даниела Джакович завърши с 11 точки.

РУМЪНИЯ - ЧЕРНА ГОРА 3:0 (25:23, 25:15, 25:16)
РУМЪНИЯ: Александра Капеловиес 3, Адина Салаору 6, Ана Кристина Казачу 13, Ариана-Кристиана Първ 6, Роксана Янчу 11, Нека Ониейекве 9 - Андрея Испас-либеро (Йоана Бачу 9, Диана-Йоана Калоца, Михаела Албу-либеро)
Старши-треньор: Мадалина Ангелеску
ЧЕРНА ГОРА: Евгения Миливойевич 1, Николета Перович 10, Даниела Джакович 11, Драгана Перуничич 3, Ана Оташевич 3, Сашка Джурович 2 - Йелена Чвийович-либеро (Тамара Роганович 2, Елза Хаджисалихович 1, Ксения Иванович 6, Ива Вуйошевич, Мина Драгович 1, Аня Пейович-либеро)
Старши-треньор: Драган Нешич.