Отлична Пиронкова отстъпи на шестата в света

Цветана Пиронкова изигра отличен мач, но отстъпи на Елина Свитолина от Украйна с 6:3, 3:6, 2:6 в мач от втория кръг на "Ролан Гарос". Българката бе блестяща в първия сет, в който не допусна нито един шанс за пробив. Тя се държеше равностойно във втория, но украинката успя да надделее и след това имаше превес в третия.

Пиронкова започна на много високо ниво двубоя си срещу поставената под номер 5 Свитолина. Българката играе много силно в първите геймове. Тя пропусна две възможности за пробив в третия гейм, но е напълно равностойна на намиращата се в блестяща форма украинка.

Шестата в света опита да доминира с мощни удари от дъното на корта, но Пиронкова имаше отговори на всичко. Цвети измъкна два оспорвани сервис гейма до 3:3, а след това стигна до ключов пробив след серия от добри разигравания. Тя имаше малко късмет при точката, с която спечели гейма, но поведе напълно заслужено. Последва гейм на нула след няколко отлични сервиса, което изнерви Свитолина и малко по-късно тя допусна нов пробив.

29-годишната пловдивчанка изигра блестящ първи сет, който приключи за 42 минути. Тя направи 12 печеливши завършващи удара и не допусна нито един шанс за пробив при свой сервис.

Свитолина започна амбицирано втората част и успя да пробие на старта. Още в следващия гейм равенството бе възстановено след серия от уинъри на българката. Тя завърши гейма с два страхотни бекхенда и стигна до пробив за 1:1. Украинката обаче отново спечели при сервис на Цвети, което не я разколеба. Серията от пробиви продължи и тя завърши гейма след отлично дълго разиграване, в което изкача своя момент за завършващ удар.

Малко по-късно Пиронкова показа страхотна защита, като върна няколко топки, които Свитолина не успя да завърши в близост до мрежата. Въпреки това поставената под номер 5 тенисистка стигна до нов пробив, който бе пети пореден от началото на сета, и поведе с 3:2. Веднага след това тя стана първата, която печели своя сервис във втората част, което и даде сериозно предимство. Българката продължаваше да играе на ниво, но вече изоставаше с два гейма и това бе решително за развитието на втория сет. Свитолина стигна до нов пробив и спечели с 6:3, като изравни сетовете.

В началото на третия сет Свитолина доминираше и след ранен пробив взе солиден аванс за 3:0. Пиронкова спечели убедително следващия си сервис гейм, което й даде увереност. Тя започна силно следващия гейм и стигна до серия от шест поредни спечелени точки. Стигна се до възможност за пробив и след грешка на украинката резултатът стана 2:3. След почивката обаче превес отново имаше Елина, която стигна до пробив на нула и от тук до края доминираше. След три поредни гейма Свитолина стигна до крайния успех и се класира за третия кръг.