Balkan Grand Prix 6

Джокович и Тийм с комфортни победи в Париж

Защитаващият титлата си Новак Джокович се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис "Ролан Гарос". В двубой от втория кръг сърбинът се наложи с 6:1, 6:4, 6:3 над португалеца Жоао Соуса за 2 часа и 8 минути игра.

Джокович, който е 12-кратен победител в турнирите от "Големия шлем", започна много силно мача и спечели първите пет гейма, като имаше възможност да възможност да затвори първия сет дори на 0, но пропусна два сетбола.

Във втората част Соуса подобри играта си и дори успя да пробие сервиса на водача в долната част на схемата в четвъртия гейм, но това се оказа недостатъчно, тъй като португалецът на свой ред загуби подаванията си в третия и петия гейм. В третия сет бившият номер 1 в света направи решителен пробив в седмия гейм за 4:3, с което стигна и до крайния успех. За място на осминафиналите Джокович ще спори с аржентинеца Диего Шварцман, който се справи в три сета с италианския дебютант Стефано Наполитано.

За третия кръг на турнира се класира и шестият в схемата Доминик Тийм. Австриецът се наложи със 7:5, 6:1, 6:3 над италианеца Симоне Болели в мач, продължил 2 часа и 24 минути.

Двубоят започна с ранен пробив на Болели, с който той поведе с 3:0 гейма. Лошото начало обаче не разконцентрира Тийм и той спечели 7 от следващите 9 гейма, за да поведе със сет. Добрата игра на Тийм продължи и той спечели втория сет след 6:1, а в третата част пречупи съпротивата на 470-ия в света Болели в осмия гейм, макар и да изтърва 10 поредни възможножности за пробив по-рано в сета.
В следващия кръг Тийм ще срещне американеца Стийв Джонсън, победили с 6:2, 7:6 (8), 6:2, 7:6(6) хърватина Борна Чорич.

25-ият в схемата Джонсън изтърва четири възможности да затвори мача в десетия гейм на четвъртия сет, но пропуските му не се оказаха фатални, след като в тайбрека американецът навакса изоставане от 4:6 точки, реализирайки 4 поредни за 8:6.

Още един хърватин напусна турнира. 38-годишният Иво Карлович, поставен под номер 24 в основната схема, отстъпи в три сета - 6:7(5), 6:7(5), 3:6, пред аржентинеца Орасио Себайос. 65-ият в света Себайос се справи с мощните сервиси на 208-сантиметровия Карлович и с прецизна игра в тайбрека на първия и втория сет си осигури преднина от два сета. В третата част Себайос реализира ранен пробив за 2:0, с което предреши изхода на срещата. За място в четвъртия кръг аржентинецът ще спори с белгиеца Давид Гофен, който победи с 6:2, 6:4, 4:6, 6:3 украинеца Серхи Стаховски.