Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Мюнхен 1860 изпадна от Втора Бундеслига, безредици избухнаха на стадиона

Отборът на Мюнхен 1860 продължава пропадането си в германския футбол. Тази вечер бившият тим на шефа в Левски Даниел Боримиров загуби у дома с 0:2 в реванша от баражите за оставане във Втора Бундеслига срещу Ян Регенсбург и с общ резултат 1:3 стана част от третото ниво в Германия.

Мюнхен 1860 изпитва сериозни затруднения от 2004 година насам, когато изпадна от Първа Бундеслига. Тимът е ставал и шампион на Германия в далечната 1966 година.

Загубата не беше приета леко от феновете на мюнхенци, които принудиха рефера Даниел Зиберт да прекрати мача в 81-ата минута, след като към терена полетяха пиратки, предмети и беше направен опит да се нахлуе на игрището. Полицията овладя ситуацията и след 14 минути безредици двубоят беше доигран. Десет представители на силите на реда са пострадали в размириците.