Торино победи Сасуоло в престрелка с 8 гола (видео)

Торино победи Сасуоло в с 5:3 в страхотно голово шоу за края на сезона в Серия “А”. Двата тима реално не се бореха за нищо, но пък направиха страхотно зрелище за феновете на стадиона. Домакините измъкнаха победата за престиж и завършиха кампанията с усмивка на уста.

Головото шоу в Торино започна още в 6-ата минута, когато Лукас Бойе получи дълъг пас, надигра прекия си пазач и вкара за 1:0. Сасуоло обаче бързо изравни. В 14-ата минута удар на Стефано Сенси бе избит от Джо Харт, но Грегъри Дефрел отблизо вкара.

Размяната на голове продължи и до края на полувремето. Торино отново излезе напред в резултата в 22-ата минута, когато Андреа Белоти с пета продължи към Даниеле Базели, който от точката на дузпата вкара за 2:1. В 40-ата минута обаче гостите отново изравниха с нов гол на Дефрел, който бе най-съобразителен в наказателното поле. В самия край на първата част обаче Базели с прекрасен пас изведе Лоренцо Де Силвестри на скорост, който прехвърли вратаря и вкара за 3:2.

“Биковете” почти решиха всичко в своя полза в начлалото на втората част. Тогава в 57-ата минута удар на Яго Фалке се отби от гредата, Белоти се пребори за топката и отново я прати към испанеца, който при втория опит не сгреши за 4:2. В 80-ата минута и Белоти се разписа за домакините, а в 82-ата минута Дефрел от дузпа оформи своя хеттрик и крайното 5:3.

С тази победа Торино завършва сезона с 53 точки на 9-ата позиция в крайното класиране. Сасуоло пък приключва на 12-ото място с 46 спечелени точки.