Благой Георгиев изпусна дузпа и Оренбург изпадна (видео)

Благой Георгиев направи фатален пропуск от бялата точка и неговият Оренбург изпадна от Премиер лигата на Русия. Това се случи в реванша от плейофите срещу СКА-Харабовск. Българинът не успя да реализира в редовното време и мачът завърши 0:0, при какъвто резултат беше приключил и първият сблъсък в Харабовск преди три дни.

В продълженията също не паднаха попадения и се стигна до дузпи. При тях гостите от СКА вкараха всичките си пет изстрела, докато тези на Оренбург направиха един пропуск, като не се стигне до ново изпълнение на Благо.

Георгиев, който беше сред най-силните играчи на тима през сезона, беше на терена през всичките минути. В 39-ата минута неговият отбор спечели дузпа, но вратарят отрази шута на Джизъса. Превъзходството на домакините не успя да се материализира и в крайна сметка рулетката на ударите от 11-ия метър помогна на съперника.

Оренбург стигна до този бараж, след като завърши на 13-о място в елита. Новият участник в Премиер лигата СКА-Харабовск пък финишира четвърти във Втора дивизия. Отборът е от град Харабовск, който се намира в източната част на Русия на повече от 8000 км от Москва.

С този мач изтече и договорът на 35-годишния Благо. Наскоро той заяви, че иска да преподпише, но не е ясно дали ще е склонен да играе и в долната дивизия.

В другия плейоф Арсенал (Тула) на Иван Иванов и Михаил Александров пребори Енисей на Росен Колев след 1:0 в реванша на своя стадион. Първият мач беше спечелен от Енисей с 2:1, но тимът от Тула се спасява по правилото за повече отбелязани голове на чужд терен.

ОРЕНБУРГ - СКА-ХАБАРОВСК 3:5 след дузпи
(0:0 в редовното време и след продължения)