Интер спря пропадането си с бой над девет “орли” (видео)

Интер най-накрая сложи край на черната си серия от 8 поредни мача без победа и 4 поредни загуби на сметката си в Серия “А”. Тази вечер “нерадзурите” надиграха с категоричното 3:1 Лацио и то на “Олимпико”. Домакините поведоха с гол на Балде Кейта от дузпа в 18-ата минута, но Марко Андреоли в 31-ата, автогол на Уесли Хут в 37-ата и попадение на Едер в 74-ата минута донесоха обрата в полза на гостите. “Орлите” пък завършиха мача с двама души по-малко на терена, след като Балде Кейта и Сенад Лулич бяха изгонени за по два жълти картона.

Лацио започна по-добре мача и в 18-ата минута Фелипе Андерсон бе съборен от Жейсон Мурийо в наказателното поле за дузпа. Балде Кейта пък изпълни отлично наказателния удар и даде преднина на своя тим.

Интер обаче съума да направи пълен обрат. В 31-ата минута след центриране от корнер Марко Андреоли с глава простреля вратата на съперника за 1:1. В 37-ата минута пък при едно центриране по земя Уесл Хут засече топката в собствената си врата за 1:2.

През второто полувреме Интер имаше нови две възможности за гол в началните минути. Първо Едер отправи нелош удар от фаул в 47-ата минута, а след това отново той засече центриране на Антонио Кандрева, но над вратата.

В 57-ата минута пък Лацио можеше да се върне в мача като Чиро Имобиле получи отличен пас и стреля мощно, но в напречната гредата. В 66-ата минута обаче усилията на домакините бяха прекършени, след като Балде Кейта опита да си изпроси дузпа и получи втори жълт и червен картон, оставяйки отбора си в намален състав.

Интер се възползва от ситуацията и в 74-ата минута Марсело Брозович проби  и подаде към Иван Перишич, чийто удар бе блокиран, но Едер отблизо довкара за 1:3.

В 78-ата минута положението още повече се влоши за домакините, след като и сенад Лулич бе изгонен за втори жълт картон за грубо нарушение в средата на терена.

В крайна сметка Интес си гръгна с трите точки от този мач и събра актив от 59, като излезе на 7-ото място в класирането, но тимът вече окончателно загуби шанс за участие в Европа и този успех е само за престиж. Лацио пък запазва 4-ата си позиция със 70 точки.