Реал Сосиедад се добра до Европа в 94-ата минута (видео)

Отборите на Селта и Реал Сосиедад направиха истински трилър в мач от 38-ия кръг на Ла Лига, завършвайки 2:2. Баските трябваше да вземат повече точки от директния си съперник за шестото място Атлетик Билбао. "Лъвовете" губеха с 1:3 в края на мача с Атлетико Мадрид, а галиският тим вкара за 2:1 в 90-ата минута. В 94-ата баските от Сан Себастиан намериха сили за изравнителен гол, който официално им подпечата билетите за Лига Европа.

Първото полувреме във Виго беше изравнено и с по-добри възможности в полза на гостите от "Аноета". В 25-ата минута Серхио Алварес спаси с коляно след удар с глава на Вилиан Жозе. В 34-ата първо вратарят на "небесносините", а след това и Джони Кастро избиха на сантиметри от голлинията на домакините. В 43-ата Густаво Кабрал се намеси след шут на Чаби Прието.

В 54-ата Яго Аспас откри резултата от дузпа, след като беше потърпевш при нарушението. В 82-ата комбинация между Хуанми и Микел Оярсабал донесе изравнителен гол в 1:1. В 90-ата Андрю Хюлсагер зарадва Атлетик Билбао с гол за 2:1. Датският футболист вкара прекрасен гол с удар извън наказателното поле. В 94-ата Хуанми зарадва феновете на Реал Сосиедад след точно насочване с глава по диагонала при центриране от корнер.

Така Реал изпреварва Атлетик Билбао, а "лъвовете" ще се надяват Барселона да спечели Купата на краля.