Три червени картона и душене белязаха мача между Удинезе и Самп

Отборите на Удинезе и Сампдория завършиха наравно 1:1 в предпоследния кръг на Серия А. Головете вкараха Сирил Теро (5') и Луис Муриел (64'д). Двубоят обаче ще се запомни с трите червени картона, които съдията раздаде през второто полувреме, един от които беше за душене именно срещу Муриел.

"Фриуланите" не се бавеха и откриха резултата в своя полза още в 5-ата минута, когато Дуван Сапата проби по лявото крило и пусна успореден на вратата пас към Теро, който от далечния ъгъл прати топката в мрежата. Това сякаш успокои домакините, които можеха да получат и дузпа, и до края на полувремето нито те, нито гостите от Генуа сътвориха нещо интересно.

Второто полувреме започна по различен начин за Удинезе. Не бяха изминали и две минути от подновяването на играта, когато Родриго де Паул получи директен червен картон за груб фаул. Най-интересната част от мача обаче тепърва предстоеше. В 64-ата минута реферът отсъди дузпа за Сампдория, а Муриел я реализира за 1:1. Бившият играч на Удинезе изрази радостта си по много бурен начин, като така предизвика Данило, който тръгна да го души. Последва меле, което приключи с червени картони и за двамата футболисти. Това повлия на качеството на играта и до края на мача отборите само чакаха изтичането на 90-те минути.

Така Удинезе са на 12-ото място с 45 точки кръг преди края, а Сампдория е на 10-ото с три пункта повече.