Шоу на Торес, Гризман го лиши от хеттрик в последната вечер на "Калдерон" (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид надви с 3:1 Атлетик Билбао в последния си мач на "Висенте Калдерон", част от 38-ия кръг на Ла Лига. В герой на вечерта се превърна любимецът на "дюшекчиите" Фернандо Торес, който наниза бързи два гола (8 и 11), а третият беше дело на Анхел Корея (89). По-любопитното е, че Хлапето щеше да се поздрави с хеттрик, но Антоан Гризман реши да чукне топката от голлинията и попадението беше анулирано заради засада. Трябва да поясним, че ако топката беше преминала голлинията преди докосването на Гризман, статистиката можеше и да признае попадението като автогол на Аймерик Лапорт. Атлети завърши сезона със стила, след като още преди тази среща си беше подсигурил бронзовите медали.

Въпреки че губеше мача на "Висенте Калдерон", Атлетик Билбао следеше с трепет и срещата между Селта и Реал Сосиедад. Галиският тим поведе с 2:1 в 90-ата минута, но допусна изравняване в 94-ата. Благодарение на извоюваната точка "чури урдин" изместват големия си баски съперник от шестото място и Атлетик ще играе в Европа само ако Барселона спечели Купата на краля.

Диего Симеоне подреди интересна защитна линия, включвайки в нея Томас Тейе като десен бек и Саул като централен бранител. Фернандо Торес получи титулярно място до Антоан Гризман. Ернесто Валверде заложи на обичайния състав, давайки почивка единствено на Иняки Уилиямс.

Гостите от "Сан Мамес" нагледно започнаха по-добре и събитията се развиваха пред вратата на Ян Облак. Мадридчани обаче добре преценяваха кога и как да контраатакуват. В петата минута Яник Ферейра Караско напредна сам по десния фланг, но центрирането му към Торес не беше точно. В осмата Гризман получи висока топка от Тиаго Мендеш в наказателното поле, свали я за Ел Ниньо, който реализира с фронтално насочване от около седем метра - 1:0.

Атлетико изигра последния си мач на "Калдерон" И вторият гол не закъсня. "Лос колчонерос" наказаха своя съперник на контраатака. Торес подаде към Гризман, той разтегли наляво към Коке, който асистира с глава, а номер 9 на Атлети вкара атрактивен гол със странична ножица, пращайки топката в далечния горен ъгъл - 2:0. След попаденията топката отново беше предоставена на баския тим, който организираше постепенни нападения, лишени от опасни изстрели.

Момчетата на Ел Чоло започнаха по-силно втората част. В 52-ата минута Томас Тейе се отличи с хубав рейд, а Караско изпусна страхотна възможност. Четири минути по-късно белгиецът пропусна отново, шутирайки встрани. В 57-ата Торес можеше да оформи хеттрик. Номер 9 имаше страшно много пространство, тръгна почти от центъра с топка в краката, финтира вратаря Кепа Арисабалага, но Аймерик Лапорт изби от голлинията.

При добавката Гризман вкара с петичка, но голът не беше зачетен заради засада. Интересното е, че топката по-скоро щеше да влезе и без Гризман да я беше докосвал. Същевременно избиването на Лапорт от голлинията можеше да се счита и като лошо изчистване, а не рикошет. При това положение флагът не би трябвало да бъде вдиган.

В 71-ата "лъвовете" намалиха с гол на резервата Иняки Уилиямс. Гостите от Билбао направиха прекрасна комбинация чрез Икер Муниаин, Оскар де Маркос и голмайстора. Тъмнокожият баск беше точен с удар от 12 метра в долния ляв ъгъл на Облак. В 78-ата резервата Микел Рико шутира от 22 метра и топката профуча опасно малко над гредата. Крайният резултат беше оформен в 89-ата минута. Гризман шутира в близката греда, а Анхел Корея добави отблизо за 3:1.

Атлетико изигра последния си мач на "Калдерон" Последната вечер на "Висенте Калдерон" всъщност ще бъде на 27 май, когато е финалът за Купата на краля.