Суонзи показа характер и зарадва феновете си в последния мач

Отборът на Суонзи победи с 2:1 като домакин Уест Бромич в среща от последния 38-и кръг на английската Висша лига. Двама бивши играчи на Манчестър Юнайтед бяха "виновни" за гола, с който Уест Бром поведе в резултата в 33-ата минута - халфът Дарън Флетчър асистира на Джони Еванс. През второто полувреме обаче "лебедите" обърнаха резултата в своя полза с попадения на Джордан Аю (72) и Фернандо Йоренте (86).

Суонзи завършва сезона на 15-о място в крайното класиране с 41 точки, докато УБА финишира на 10-ата позиция с 45 точки.

Това бе девета поредна среща в Премиър Лийг, в която Уест Бромич не успява да вземе победа, като последната такава за тима бе на 18 март - 3:1 у дома срещу Арсенал. Суонзи пък завършва сезона на другия полюс - с трета поредна победа, като в последните си 5 двубоя "лебедите" записаха 4 победи и направиха 1:1 с Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд".