Възходът при Войн Войнов продължава, Локо (Пд) четвърти след обрат срещу Черно море (видео)

Възходът на Локомотив (Пловдив) при Войн Войнов продължава. "Черно-белите" вече са четвърти, макар и по равни точки с Дунав (Русе), след като в среща от 34-ия кръг на Първа професионална лига победиха с 2:1 гостуващия състав на Черно море. Гостите започнаха отлично срещата, след като откриха резултата с гол от съблекалнята на Николай Минков. В 18-ата минута обаче вездесъщият Мартин Камбуров изравни резултата, а в 69-ата резервата Дино Мартинович донесе успеха за “черно-белите”.

С победата футболистите на Войн Войнов събраха 49 точки в актива си вече делят четвъртата позиция с тези на Веселин Великов. Два кръга преди края пък момчетата на Георги Иванов, за които това бе пето поредно поражение, са на две точки зад “дракони” и “смърфове”. Не е изключено, при при определени обстоятелства, въпросната четвърта позиция да предостави шанс на тима, заел я, да се бори за участие в Лига Европа.

Първото попадение в срещата падна още при първата акция на гостите. Не бяха изминали и 60 секунди, когато младокът Николай Минков завърши с прецизен шут атака на “моряците”. Нападателят оплете топката в мрежата с техничен изстрел от границата на наказателното поле. Това бе първи гол в родния футболен елит за 19-годишния Минков. Отговорът на домакините дойде в седмата минута, когато Мартин Камбуров опита мерника си от пряк свободен удар. Голаджията на "смърфовете" прехвърли стената, но вратарят на варненци Емил Михайлов се хвърли към своя далечен ъгъл и спаси. Последваха 3-4 корнера за Локомотив и няколко опасни "слизания" по крилата на домакините.

В 18-ата минута набезите на пловдивчани намериха логичен завършек. Димитър Везалов стреля отблизо, стражът Михайлов отби и капитанът на Локомотив порази целта. Така терминаторът от Пловдив мушна своя гол №187 в Първа лига и вече е на седем от легендата на Ботев (Пловдив) Динко Дерменджиев - Чико във вечната ранглиста на реализаторите в родния шампионат. Пред Чико са само Наско Сираков и "властелинът" Петър Жеков. До края на първата част не се случи нещо кой знае колко интересно и съперниците се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Десет минути след подновяването на играта Локомотив пропусна уникален шанс да доведе нещата до пълен обрат. Трикратният шампион на България с Лудогорец Димо Бакалов получи хубав пас от голмайстора на “черно-белите” Мартин Камбуров в наказателното поле. Бързоногият нападател финтира противников защитник, след което реши вместо да стреля, да подава наляво към Дани Кики. Пасът му обаче се оказа твърде дълъг и възможността пред “смърфовете” бе пропиляна.

Четвърт час по-късно това, което не направи Бакалов, стори появилият се малко по-рано като резерва Дино Мартинович. След скоростна атака бившият футболист на “орлите” подаде към словенския полузащитник, който с хубав удар от точката за изпълнение на дузпата направи резултата 2:1 в полза на Локомотив. В последната, 90-а минута Мартин Камбуров бе много близо за втори път да се разпише във вратата, но техничният му удар премина на сантиметри встрани от вратата на Емил Михайлов.

Локомотив (Пловдив) - Черно море 2:1