Пирин (Бл) разби Локо на "Лаута" при юношите

Тимът на Локомотив (Пловдив) до 17 години претърпя домакинска загуба от Пирин (Благоевград) с 0:3. Двубоят бе част от 28-мия кръг на Елитната група и се игра от 17:00 на изкуствения терен на Лаута. С тази победа орлетата на Васил Петров са 11-и с актив от 38 точки. А Локомотив е 9-и с 41 пункта.

Срещата започна отлично за Пирин, след като гостите откриха резултата още в 3-ата минута чрез Валентин Шляков. В следващите минути "черно-белите" се опитаха да изравнят, но до по-сериозни положения пред вратата на "орлетата" не се стигна. През втората част Валентин Шляков вкара и  втория си гол в мача  в 70-ата минута . Крайното 0:3 бе факт три минути преди края, като точен бе Тодор Смиленски. След този двубой Локомотив е на 9-то място с актив от 41 точки.

Днешния мач бе белязан от неприятен инцидент. Футболистът на Локомотив Окан Идриз напусна срещата принудително, след като счупи своята ръка. Той бе откаран в болница за преглед и в последствие бе гипсиран.