Новият властелин на Франция приключи сезона със стил (видео)

Новият шампион на Франция Монако спечели и мача си от последния 38-и кръг на Лига 1. Монегаските надиграха с 3:2 като гости Рен в мач, който на практика нямаше значение. Полуфиналистите в Шампионската лига вече си бяха гарантирали първото място в крайното класиране, докато Рен не се бореше за нищо в днешната среща. Монако събра 95 точки и записа 30-ата си победа в първенството през сезона. Рен пък финишира на 10-а позиция с 50 точки.

Фабиньо даде аванс на Монако в резултата в 42-ата минута с добавка от границата на вратарското поле. Три минути след почивката Жемерсон с глава изпрати топката във вратата на Рен след центриране от ъглов удар. В 69-ата минута Адама Диакаби намали на 1:2 от дузпа, а Хорхе Мораеш в 78-ата минута с удар отблизо добави още едно попадение за гостите. В добавеното време Адама Диакаби пък вкара втори гол за Рен, с което оформи крайния резултат.