Депортиво изпрати сезона с голяма победа

Отборът на Депортиво Ла Коруня разби с 3:0 Лас Палмас в среща от последния кръг на Примера дивисион. И двата тима си бяха осигурили оставане в елита още преди тази среща. Галиският тим реализира три безответни попадения преди почивката - две на Флорин Андоне (4 и 28) и едно на Карлес Хил (39). Въпреки победата на "Риасор" се появиха редица надписи срещу клубното ръководство.

Домакините бяха пълни господари на терена през първата част. Островитяните пък платиха скъпо за грешките си в защита. В четвъртата минута "жълтите" сбъркаха при изнасянето на топката, Гилерме намери Флорин Андоне, който откри резултата с фалцов изстрел. В 28-ата румънският нападател надбяга Елдер Лопеш отляво, пробяга около 30 метра преди да насочи покрай вратаря - 2:0. В 39-ата Карлес Хил оформи класическа преднина, възползвайки се от лошо излизане на вратаря Раул Лисоаин.

След почивката темпото поспадна. "Бяло-сините" продължиха да доминират, но създадоха доста по-малко голови ситуации. Действията се пренесоха на трибуните, където възникна конфликт между фенове на Депортиво. Едната част от привържениците хулеха ръководството и играчите, а другата - ги защитаваха. В 79-ата Ернан Трухийо от състава на гостите получи втори жълт картон след нарушение срещу Ола Джон.