Balkan Grand Prix 6

РБ се отпусна в последните минути на Бундеслигата и пропусна да завърши с победа (видео)

Отборът на РБ (Лайпциг) изпусна преднина от два гола при визитата си на Айнтрахт (Франкфурт) в последния си мач за сезона в Бундеслигата. “Биковете” водеха с 2:0 до 83-ата минута, но допуснаха отпускане и бяха наказани с изравняване. Въпреки това РБ изпраща отличен дебютен сезон в елита на Германия и завършва със сребърните медали.

Марсел Забитцер откри резултата в 25-ата минута след подаване на Бено Шмитц, В началото на втората част Юсуф Поулсен удвои, след като засече с крак центриране от корнер на Емил Форшберг. Гостите вече се виждаха победители, но седем минути преди края Хесуса Вайехо прати топката в мрежата на Петер Гулачи за 1:2, след като бе оставен сам в малкото наказателно поле. В самия край на мача пък резервата Дани Блум вкара за 2:2.

По този начин Лайпциг финишира на втора позиция с 67 точки в актива си. Така отборът от Източна Германия ще участва в груповата фаза на Шампионската лига през следващия сезон. Айнтрахт от своя страна изпраща много противоречив сезон. След силно начало отборът на Франкфурт стигна до трета позиция в средата на шампионата, но много слаб край изпраща играчите на Нико Ковач на 11-о място в крайното класиране. Надеждата на феновете за хубав завършек на сезона е другата събота, когато отборът излиза срещу Борусия (Дортмунд) във финала за Купата на Германия.