Вход / Регистрирай се

Гледай на живо

Церемония "Футболист на годината 2025"

Набор 2002 на Левски получи шампионската титла на "Герена"

Набор 2002 на Левски получи шампионската титла на "Герена"

Отборът на Левски набор 2002 година с треньор Борислав Кьосев бе награден с титлата на градски първенец. Това се случи преди срещата на 15-годишните таланти на "сините" срещу Витоша от 27-ия кръг на столичното първенство. Момчетата на Кьосев разбиха своя противник със 7:2, като кръг преди края на градското първенство продължават да имат само победи.

Талантите от школата на "Герена" имат 27 победи от 27 мача, като са едноличен лидер с преднина от 18 точки пред връстниците си от ЦСКА-София. Двата мача между отборите завършиха с победи по 2:0 на "сините", които имат голова-разлика 135:15. Награждаването се състоя днес, тъй като бе последното домакинство на набор 2002, а на него присъства и шефът на школата Даниел Боримиров.

Талантливият отбор на Кьосев е носител на Купата на България от миналата година, а на 8 юни стартира битката за републиканската титла. Надеждата на Боримиров е този отбор да вземе титлата на страната в своята възраст, след като вече набор 2001 и набор 2003 година отстъпиха с дузпи във финалите за Купата на България преди месец. Тимът на Георги Тодоров от Ботев Пловдив (1:1 в редовното време, 3:4 след дузпите) в Горна Оряховица, а този на Красимир Петров от Лудогорец (1:1 в редовното време, 9:10 след дузпите) във Велико Търново.

Следвай ни:

Още от БГ Футбол

Виж всички