Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Ясна програмата за плейофите на Серия "А"

Бившият тим на Александър Тонев Фрозиноне е фаворит преди старта на плейофите за третото място, даващо право на участие в Серия "А". "Жълтите" завършиха на трето място в крайното класиране в Серия "Б", след като събраха актив от 74 точки. Толкова има и вторият Верона, но поради по-добрите си показатели в директните двубои, Джампаоло Пацини и компания вече празнуват завръщането си в елита.

Освен Фрозиноне, отборите на Перуджа, Беневенто, Читадела, Карпи и Специя също ще спорят за последното място за Серия "А".

Програмата на плейофите за Серия "А"

Читадела - Карпи (понеделник 22 май, 21:30 часа) в един мач

Беневенто - Специя  (вторник 23 май, 21:30 часа) в един мач

*При равенство след 90 минути се играе продължение, ако отново има равенство, напред продължава отборът с по-добро класиране в редовния сезон.

Полуфинали

Победителят между Читадела и Карпи излиза срещу Фрозиноне (първият мач на 26 май, 21:30 часа; реваншът на 29 май от 21:30 часа)
Победителят между Беневенто и Специя излиза срещу Перуджа (първият мач на 27 май, 21:30 часа; реваншът на 30 май от 21:30 часа)

*При равенство след 180 минути няма да се играе продължение, а продължава отборът с по-добро класиране в редовния сезон.

Финалът

Първи мач на 4 юни от 21:30 часа; реваншът е на 8 юни от 21:30 часа (в реванша домакин е този отбор, който има по-добро класиране в редовния сезон).

*Продължения и евентуални дузпи ще има, само ако всички показатели са равни между двата отбора, включително и в класирането през сезона.