Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4 /Почивка/

Винъс Уилямс се класира за четвъртфиналите в Рим

Винъс Уилямс се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Рим с награден фонд от над 3 милиона долара. Поставената под номер 9 представителка на САЩ победи петата в схемата Йохана Конта с 6:1, 3:6, 6:1. Американката проби британката два пъти в първия сет и взе аванс в мача, но Конта изравни резултата след втората част. 36-годишната Уилямс на два пъти спечели подаването на първата ракета на Великобритания в третия сет, за да се поздрави с краен успех в срещата. Американката, която спечели турнира в Рим през 1999 година, ще играе срещу Гарбиние Мугуруса (Испания) или Юлия Гьоргес (Германия) в следващия кръг.

Естонската квалификантка Анет Контавейт, която отстрани лидерката в световната ранглиста Анжелик Кербер, победи лесно с 6:1, 6:1 срещу 16-ата поставена Марияна Лучич-Барони от Хърватия. Номер 6 в основната схема Симона Халеп спечели в три сета с 6:1, 4:6, 6:0 срещу 12-ата поставена Анастасия Павлюченкова (Русия). На четвъртфиналите Контавейт ще се изправи срещу румънката Халеп. Австралийката Дария Гаврилова победи след обрат с 2:6, 7:5, 6:4 срещу седмата в схемата рускиня Светлана Кузнецова, която е финалистка от турнира в италианската столица през 2007 и 2009 година.