Коджабашев се реваншира за загубата в Рио

Денислав Коджабашев записа сладка победа в клас 10 на Световното отборно първенство по тенис на маса, което се провежда в Братислава, но България отстъпи на Австрия с 1-2. Варненецът се реваншира за загубата си на четвъртфинала на Параолимпиадата в Рио де Жанейро през миналата година от Кристиян Гардош, като този път стигна до успех с 3-1 гейма (10, 6, -4, 11).

"Играх нормално днес и съм щастлив да спечеля с 3-1, след като загубих от него с 2-3 миналата година в Рио. Най-важни за моята победа бяха добрият сервис и посрещане, а и Кристиан направи много лесни грешки", каза Коджабашев пред сайта на ITTF.

Преди това на двойки Гардош и Густав Вайсенхофер победифха с 3-0 Коджабашев и Йордан Митев. В решителния трети мач Вайсенхофер победи Митев с 3-0.