Челси отпразнува титлата в шоу със седем гола (видео + галерия)

Челси победи Уотфорд с 4:3 в голово шоу на “Стамфорд Бридж” в първия си мач като вече сигурен шампион в Премиър лийг.

Двубоят беше отложен от програмата на 28-ия кръг и премина в празнична атмосфера, която беше помрачена от нервни изблици в края на мача. Капитанът на Челси Джон Тери отбеляза може би последния си гол на “Стамфорд Бридж” със синята фланелка преди да напусне след края на сезона.

При успех в неделя, 21 май, срещу Съндърланд, Челси ще запише 30-а победа за сезона, което е нещо безпрецедентно във Висшата лига. С успеха над Уотфорд лондончани изравниха собствения си рекорд от 29 победи, който постигнаха на два пъти през сезони 2004/2005 г. и 2005/2006 г.

Челси - Уотфорд
Мениджърът Антонио Конте извърши девет промени в стартовия състав спрямо 11-те от мача в петък срещу Уест Бромич, като единствените, които запазиха местата си бяха Сезар Аспиликуета и Еден Азар.

Сред титулярите попаднаха още капитанът Джон Тери, героят от мача с Уест Бромич Миши Батшуай и завърналия се след контузия Н’Голо Канте.

Резултатът беше открит от Джон Тери в 22-ата минута, който отбеляза първия си гол за сезона след едно разбъркване в наказателното поле след изпълнение на корнер. Всички зрители на "Стамфорд Бридж" се изправиха на крака, за да аплодират легендата, който напуска след края на сезона. Това беше първи гол за Тери от януари 2016 година, когато вкара гол и автогол при равенството 3:3 с Евертън. След попадението в очите на защитника се появиха сълзи.
Явно емоциите му дойдоха в повече, защото само две минути по-късно след негова грешка в отбрана Етиен Капу с глава направи 1:1. Пет минути след изравнителния гол Еден Азар изскочи сам пред вратаря на гостите, но Гомеш действа решително и се справи със ситуацията.

В 31-ата минута Вилиан намери с дълъг пас Азар отляво на вратата на гостите, белгиецът напредна и стреля, но топката мина встрани от целта.

В 35-ата минута домакините отново излязоха напред в резултата, след като Аспиликуета се разписа с удар извън наказателното поле след изпълнение на корнер.

Натискът на Челси продължи и в началото на втората част, а третият гол във вратата на "стършелите" не закъсня. В 49-ата минута Аке беше изведен зад отбраната, подаде към Батшуай, който отблизо вкара. Отново Уотфорд успя да върне бързо един гол, като негов автор стана Дарил Янмаат, който се разписа след индивидуална акция.
В 64-ата минута многоходова комбинация на Челси завърши с удар отблизо на Батшуай, но Гомеш беше на мястото си и спаси. Минути след това Батшуай отново се озова в удобна позиция след бърза контраатака на Челси, но този път бранител на Уотфорд подложи крак и изби топката преди да намери очертанията на вратата. Аспиликуета също опита късмета си, след грешка в изнасянето на топката от страна на играчите на Уотфорд, но Гомеш отрази и неговия удар.

В 74-ата минута гостите изравниха резуртата чрез Стефано Окака, който преодоля разсеяната защита на домакините след центриране в наказателното поле.

Челси не искаше да разочарова феновете си в шампионския си мач и упражни натиск, който се материализира две минути преди края на редовното време. Канте отне топката в средата, намери Вилиан, който напредна и намери Фабрегас, който с удар от границата на наказателното поле отново изведе сините напред.

В края на мача футболисти на двата отбора се сдърпаха, но реферът укроти страстите с картони. Това беше всичко в този мач, а след последния съдийски сигнал над "Стамфорд Бридж" бяха изстреляни фойерверки и партито започна.