Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Спестен червен картон за Кристиано? (видео)

Португалската суперзвезда Кристиано Роналдо направи силен мач за Реал Мадрид и отбеляза два гола при победата с 4:1 срещу Севиля в мач от предпоследния 37-и кръг на испанското първенство. 32-годишният нападател обаче сътвори и нещо грозно - в 31-ата минута той удари без топка френския бранител на клуба от Андалусия Клеман Ленгле. Тази необяснима проява на агресия на CR7 спрямо противниковия футболист не беше санкционирана от рефера Алберто Ундиано Майенко, а в 78-ата минута португалецът реализира второто си попадение в двубоя, с което направи резултата 3:1 и до голяма степен реши мача в полза на "лос бланкос".

Кръг преди края воденият от Зинедин Зидан е втори в класирането с равни точки с лидера Барселона. "Белите" обаче имат и мач по-малко - гостуване на Селта във Виго на 17 май. В последния кръг Реал Мадрид отново гостува - на Малага, а Барселона приема Ейбар.