Бдин отказа Кариана

Бдин победи във Видин с 2:0 кандидата за професионалния футбол – Кариана (Ерден) в среща от 26-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска лига. Селекцията на Борислав Борисов спечели напълно заслужено с оглед събитията на терена през целия мач. Домакините затвориха подстъпите към вратата си и заложиха на контраатаки. Секунди преди почивката Лъчезар Георгиев получи топката от Калоян Цветков и прехвърли вратаря за 1:0. По идентичен начин падна и второто попадение. В 66-ата минута Янек Кирилов бе изведен сам срещу вратаря и не пропусна. Видинчани можеха да бият и с повече, но Георгиев, Цветан Цветанов и Мартин Михайлов пропиляха отлични възможности. Гостите не сътвориха почти нищо запомнящо се. Румен Рангелов опита да спечели дузпа, но рефера му вдигна жълт картон. Загубата отдалечи Кариана на 7 точки от лидера Литекс, който има мач по-малко. Втората позиция на ерденци също що не е сигурна, тъй като Севлиево е вече само на 2 точки зад тях.