На Реал Сосиедад му остана да стиска палци за Барса

Домакинско равенство 2:2 срещу Малага лиши Реал Сосиедад от предимство в борбата за място в Лига Европа преди последния кръг. Ако баските бяха спечелили, те щяха да имат точка преднина пред Виляреал и две пред Атлетик Билбао и класирането им щеше да зависи от самите тях. Ако Барселона спечели финала за Купата на Краля срещу Алавес, то и три тима ще вземат квоти за турнира. Ако на 27 май обаче се стигне до изненада, седмият в крайното класиране ще пропусне евроучастието.

Малага не играе за нищо и се очакваше Сосиедад да постигне лесна победа, но това не се случи. Гостите дори водеха с 2:1 до 85-ата минута, след като бяха направили пълен обрат. Местният любимец Чаби Прието вкара за Реал в 31-ата минута от дузпа, но в края на първото полувреме Луис Ернандес изравни. В 75-ата минута Ресио реализира забележителен гол от далечно разстояние и Малага излезе напред. Йон Баутиста все пак спаси точката за домакините пет минути преди края. Два отбора удариха и по една греда.

След седмица Сосиедад гостува на Селта, Виляреал излиза срещу Валенсия на “Местайя”, а Билбао ще спори с Атлетико Мадрид в столицата.

При равенство в точките Виляреал има предимство и срещу Сосиедад, и срещу Атлетик. Билбао пък е с по-добри показатели от Реал в преките сблъсъци.