Първа Бундеслига очаква обратно Хановер 96 и Щутгарт

Хановер 96 надви Щутгарт с 1:0 у дома в голямото дерби на Втора Бундеслига, с което се изравни с “швабите” на върха кръг преди края на сезона. Двата тима имат 3 точки аванс пред третия Айнтрахт (Брауншвайг), което означава, че след седмица ще им е нужна по точка, за да се завърнат директно в елита на Германия само година след изпадането си.

Брауншвайг пък сътвори глупостта на сезона. Евентуален успех днес над намиращия се под чертата Арминия (Билефелд) щеше да го изравни с лидерите, но вместо това Айнтрахт загуби с 0:6, с което на всичко отгоре развали и головата си разлика, което е първият показател, който се взима под внимание при равен брой точки.

Пред 49 000 зрители на “HDI Арена” Хановер се наложи след попадение на Феликс Клаус в 40-ата минута. При този развой на срещите на Щутгарт му трябваше и равенство, за да заслужи промоция още днес. И гостите не бяха далеч от това, защото в 87-ата минута защитникът на “96” Салиф Сане беше изгонен с директен червен картон за нарушение точно пред наказателното поле, а при последвалото изпълнение на фаула сантиметри не стигнаха на Александру Максим да реализира.

В последния кръг на 21 май Щутгарт приема Вюрцбюргер Кикерс, Хановер 96 гостува на Зандхаузен, а Брауншвайг приема изпадналия вече Карлсруе. Третият в крайното класиране ще играе плейоф за влизане с 16-ия от Първа Бундеслига - най-вероятно Хамбургер ШФ или Волфсбург.