Чочев помага на Сашо Тонев в Серия "А"

Отборът на Палермо надви Дженоа с 1:0 и направи голяма услуга на Кротоне в битката за спасение в Серия "А". Българският национал Ивайло Чочев записа пълни 90 минути на терена на "Ренцо Барбера" и отново бе сред най-добрите.

Попадението падна в 13-ата минута, когато Андреа Рисполи стреля комично с глава към вратата на гостите. Бранителят се намираше в трудна позиция (за удар с глава) спрямо рамката на Еудженио Ламана. Изпълнението му обаче прати топката точно под гредата, а вратарят на "грифоните" направи детинска грешка. Ламана хвана топката, но влезе с нея зад голлинията. Радостта на домакините бе голяма - те играят за своята чест до края на шампионата, тъй като вече са сигурни участници в Серия "Б" от новия сезон. До края Дженоа така и не можа да върне гола, а Чочев имаше две възможности да отбележи гол, но не сполучи.

По този начин българинът и колегите му удариха рамо на Кротоне на Александър Тонев, който се доближи до безопасната зона. Към този момент "акулите" имат 31 точки, а Емполи (32) и Дженоа (33) ще трябва да треперат в оставащите 180 минути от първенството. Съставът от Генуа има домакинство на Торино и гостуване на Рома до края.