Тотнъм отказа Юнайтед от топ 4 и се сбогува подобаващо с "Уайт Харт Лейн" (видео)

Тотнъм победи Манчестър Юнайтед с 2:1 в последния си мач на "Уайт Харт Лейн", като по този начин сложи и математически край на шансовете на "червените дяволи" да стигнат до четвъртото място в крайното класиране на Премиър лийг. Виктор Уаняма (6') и Хари Кейн (48') се разписаха в този исторически мач за "шпорите", а Уейн Рууни (71') вкара за гостите.

Само една корекция беше извършил Маурисио Почетино - Киърън Трипиър замени Кайл Уокър сред титулярите.

Жозе Моуриньо бе направил цели осем промени в своя състав в сравнение с тези, които започнаха в полуфинала със Селта от Лига Европа. Само Ерик Байи, който е наказан за финала, Дейли Блинд и Джеси Лингард запазиха своите места. Уейн Рууни и Майкъл Карик започнаха. Пол Погба пропусна двубоя заради смъртта на своя баща. Аксел Туанзебе стартира като десен бранител.

Бившият нападател на двата тима Димитър Бербатов изгледа на живо този двубой, като един от многото известни играчи, поканени от Тотнъм за този последен двубой на "Уайт Харт Лейн".
Още в шестата минута домакините откриха резултата. Ериксен изпълни късо корнер към Дейвис, който центрира в наказателното поле. Уаняма надскочи Рууни и засече с глава - 1:0.

В 17-ата минута Марсиал пропусна първата добра възможност за "червените дяволи". Рууни изведе французина, който стреля много технично към далечния ъгъл, но топката премина на сантиметри встрани. Две минути след това Сон пропусна да удвои аванса на Тотнъм, след като се измъкна зад отбраната на гостите и стреля силно, но Де Хеа изби. Ериксен не бе точен при добавката.

Последва пропуск на Кейн, чиито удар с глава премина над вратата на Де Хеа. В 25-ата минута стражът на "червените дяволи" отново се намеси, след като центриране на Ериксен рикошира в крака на Байи и се насочи опасно към вратата, но Де Хеа се справи. Испанецът отново се намеси решаващо в 30-ата минута, когато спаси опасен удар на Деле Али.

В добавеното време на първата част стражът на гостите отново свърши добра работа, след като изби с крак шут на Кейн отблизо.

Второто полувреме започна по същия перфектен начин за Тотнъм. Ериксен центрира остро от фаул, а Хари Кейн засече на близката греда, вкарвайки 49-ия си гол на "Уайт Харт Лейн". Кейн имаше нова възможност в 53-ата минута, но изстрелът му бе неточен. Десетина минути след това Марсиал също нанесе хубав удар, но той не намери целта. В 71-вата минута Уейн Рууни, който през втората част бе преместен на върха на атаката на гостите, намали, след като засече отблизо подаване на Марсиал, направил добър пробив по левия фланг.

Тотнъм си гарантира второто място в крайното класиране с актив от 80 точки, докато Юнайтед остава шести - на седем точки от четвъртото място. "Червените дяволи" имат да изиграят още два мача в Премиър лийг.

През следващата кампания Тотнъм ще играе на "Уембли", а новият стадион, който се намира в непосредствена близост до "Уайт Харт Лейн", ще бъде готов за началото на сезон 2018/19.