Хъдърсфийлд пропусна шансовете си

Хъдърсфийлд не успя да отбележи гол в домакинството си на Шефилд Уензди и първия мач от полуфиналните плейофи за влизане във Висшата лига завърши 0:0. Отборът на Давид Вагнер, който завърши пети редовния сезон, доминираше през първото полувреме и бе близо до откриване на резултата, но удар на Изи Браун се отклони от гредата. Вратарят на гостите Кийрън Уестууд трябваше да спасява и опит за прехвърляне на Наки Уелс.

Домакините започнаха мача с идеята да сложат край на серията от седем поредни мача без победа срещу Уензди, но отново не успяха. Второто полувреме приличаше на първото, като Хъдърлсфийд имаше голямо предимство по отношения на владеенето на топката, но то не се изрази в голови положения.

Победителят от тази двойка ще се изправи срещу Рединг или Фулъм, които вчера завършиха 1:1, във финала на "Уембли" на 29 май.