Четвъртата поредна победа доближи Терек до Европа (видео)

Силната форма на Терек в края на сезона е на път да изведе тима до мечтаното участие в Лига Европа. Днес отборът от Грозни се наложи при гостуването си на вече изпадналия Том (Томск) с 2:1 и записа четвърти пореден успех. Игор Лебеденко и Аблайе Мбенг отбелязаха попаденията за Терек, а за домакините се разписа Руслан Салахутдинов.

След равностойно първо полувреме, в 60-ата минута резервата Лебеденко откри резултата в полза на тима, воден от Рашид Рахимов. Той беше заел най-добра позиция в наказателното поле и отблизо опъна мрежата. Само две минути по-късно Андрей Семьонов центрира прекрасно към Мбенг, който изпревари централните бранители и удвои преднината на Терек.
Том стигна до почетно попадение в 80-ата минута, когато Салахутдинов се освободи в наказателното поле и простреля Евгений Городов.

В класирането Терек вече е на 5-о място с 45 точки - само една по-малко от четвъртия Краснодар. Том е твърдо на дъното с едва 14 пункта.