Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Инголщат се сбогува с Бундеслигата (видео)

Отборът на Инголшат 04 успя да се задържи само един сезон в елита на германския футбол. Тимът от Бавария се завръща във Втора Бундеслига, след като в мач от предпоследния кръг на първия ешелон завърши 1:1 при визитата си на Фрайбург. Гостите показаха голямо желание за оцеляване и могат да съжаляват, че не спечелиха срещата, тъй като имаха повече чисти положения от домакините. Фрайбург от своя страна продължава борбата си за европейските месата, но вече изостава от петата позиция, която би му дала директно класиране за Лига Европа.

Инголщат започна много активно срещата и имаше няколко положения за гол. Противно на играта обаче те бяха тези, които получиха попадние във вратата си. В 31-ата минута Макимилан Филип се възползва от центриране на Флориан Нийдерлехнер, за да прати топката във вратата на Мартин Хансен. Малко преди почивката все пак гостите успяха да изравнят. Дарио Лескано вкара с глава след отличен пробив на Марсел Тисеран.

През втората част Инголщат продължи да бъде по-настъпателният тим, но така и не успя да стигне до безценния втори гол, който щеше да го остави в борбата за спасение. Пропуски направиха Паскал Грос и Матю Леки.

По този начин играчите на Майк Валпургис събраха 31 точки на 17-а позиция. Отборът на Хамбургер, който се намира на мястото за плейоф, се добра до равенство при гостуването на Шалке 04 и остава на четири точки от Инголщат. Така в последния кръг на Бундеслигата баварците няма да имат шанс да се задържат в елита. Фрайбург от своя страна се съмкна до шеста позиция с 48 точки. Петият Херта събра 49 и изпревари отбора от Баден-Вюртенберг за директните билети за групите на Лига Европа.