Барселона и Везенков с нова домакинска загуба

Отборът на Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, записа ново поражение в първенството на Испания, след като късно снощи отстъпи при домакинството си на Тенерифе с 65:73 в двубой от XXXIII кръг на редовния сезон.

Везенков престоя на терена общо 23:41 минути и се отличи със 7 точки (2/4 за две точки и 3/3 от линията за наказателни удари), 6 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка.

Най-резултатни за Барселона бяха Анте Томич и Виктор Клавер, които отбелязаха съответно по 16 и 11 точки.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, като след първите десет минути гостите от Тенерифе имаха аванс от 19:15, но във втория период каталунците подобриха значително представянето си и стигнаха до пълен обрат – 33:32 на почивката.

През второто полувреме играта бе равностойна, но в решаващите моменти баскетболистите на Барселона се пропукаха, докато съперниците им от Тенерифе използваха всеки шанс и заслужено се поздравиха с крайния успех – 73:65.