Високомерен Ман Юнайтед едва се промъкна до финала в Лига Европа (видео)

Манчестър Юнайтед се добра на косъм до финала в Лига Европа. "Червените дяволи" направиха 1:1 в реванша със Селта от 1/2-финала и до последно трябваше да треперят. Маруан Фелаини даде преднина на домакините в 17-ата минута, но Факундо Ронкаля изравни в 85-ата минута. Испанците обаче сами са си виновни, че не се възползваха от многото положения, които създадоха в мача и вкараха гол едва в края, като времето не им стигна да направят пълен обрат. Така с общ резултат 2:1 англичаните се класираха за решителния сблъсък за трофея. В заключителните минути и двата тима останаха с по 10 души на терена, след като червени картони си изкараха Ерик Байи и Ронкаля.

В началото Селта започна по-активно и още в 4-ата минута Яго Аспас получи в наказателното поле, финтира прекия си бранител и шутира, но Серхио Ромеро бе на мястото си.

В същото време Манчестър Юнайтед стигна до гол още с първата си по-добра атака. В 17-ата минута Маркъс Рашфорд центрира прекрасно към Маруан Фелаини, който с глава стреля в близкия ъгъл и отбеляза за 1:0.

Играчите на Селта вече нямаха избор и се хвърлиха още по-масирани атаки. В 27-ата минута Пабло Ернандес отправи далечен удар, който бе спасен от Ромеро. Две по-късно Адам Вас пробва точността си от фаул, но без особен успех.

Англичаните отговориха с неточен удар на Пол Погба в 37-ата минута, но след това събитията отново се пренесоха пред тяхната врата. В 39-ата минута Пионе Систо опита изненадващ изстрел от трудна позиция, но Ромеро следеше добре нещата и спаси. Минута по-късно датчанинът пробва нов шут от дистанция, който не намери целта. В 42-ата минута Систо отправи остро центриране за Вас в наказателното поле, но ударът с глава на унгареца бе неточен. В самия край на полувремето и Джон Гуидети стрела с глава след центриране от корнер, но без да затрудни вратаря.

Второто полувреме започна с нов шанс на сметката на испанците. В 46-ата минута Уго Майо се включи в атака и получи една топка на аутлинията, като пробва удар от труден ъгъл, но Ромеро спаси.

Две минути по-късно Манчестър стигна до едно от най-добрите си положения. След едно разбъркване топката стигна до Хенрих Мхитарян, който отправи бомбен удар и вратарят Серхио Алварес трябваше да прави страхотно спасяване.

Селта обаче продължи да действа доста интензивно в атака и в 55-ата минута далечен удар на Аспас попадна в ръцете на Ромеро. Три по-късно пък Систо върна за Гуидети на точката на дузпата, като ударът на шведа мина покрай вратата.

Последваха две добри възможности за домакините да вкарат втори гол. В 64-ата минута Маркъс Рашфорд елиминира двама защитници и излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. След това в 69-ата минута Фелаини нахлу в пеналта и стреля мощно в близкия ъгъл, но Алварес спаси.

В 71-ата минута гостите отправиха поредния си неточен удар към вратата на съперника, след като Хосабед шутира от дистанция, но покрай вратата. В 75-ата минута и Гуидети направи непростим пропуск с глава отблизо.

Така изглеждаше, че срещата върви към победа за Юнайтед, но в 85-ата минута след едно разиграване след корнер Факундо Ронкаля с глава прати топката в мрежата за 1:1.

Това нажежи сериозно страстите на терена и в 89-ата минута се стигна до сблъсъци между играчите, а Ерик Байи и Ронкаля получиха директни червени картони. Така в заключителните минути драмата бе пълна, а Гуидети направи нов непростим пропуск буквално в последната секунда. Все пак  гостите не успяха да стигнат до толкова необходимия им втори гол и трябваше да се простят с турнира, а Манчестър Юнайтед ще играе на финала в Стокхолм.