Беноа Пер изхвърли Вавринка от "Мастърс"-а в Мадрид

Финалистът през 2013 година Стан Вавринка (Швейцария) отпадна във втория кръг на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид с награден фонд 6,4 милиона евро.
Поставеният под номер 3 Вавринка загуби от французина Беноа Пер с 5:7, 6:4, 2:6.

Пер навакса изоставане от 0:3 гейма и стигна до обрат в първия сет, но във втория швейцарецът, шампион на "Ролан Гарос" през 2015 година, дръпна с 5:2 и успя да изравни резултата.

В решаващата трета част французинът постигна ранен пробив и до края доминираше, за да постигне първа победа над съперника на клей.

За място на четвъртфиналите 52-ият в световната ранглиста Пер ще играе срещу уругваеца Пабло Куевас, който във втория кръг елиминира друг французин Никола Маю с 5:7, 6:4, 6:4.

Седмият в схемата Марин Чилич (Хърватия) също напусна надпреварата след поражение от германеца Александър Зверев с 6:7(3), 6:3, 6:4.

Зверев пропиля пробив аванс за 4:3 в първия сет, но във втория поведе с 3:0 и успя да удържи преднината си, за да изравни резултата. В решаващата трета част той отново реализира пробив за 4:3 и това се оказа решаващо. Така Зверев записа първата си победа на червено срещу тенисист от топ 10.

В третия кръг той ще играе срещу вицешампиона от 2012 година и номер 11 в схемата Томаш Бердих (Чехия), който победи холандеца Робин Хаазе със 7:6(5), 6:3.

Българинът Григор Димитров също се класира за третия кръг след успех над хърватина Иво Карлович с 6:3, 7:5, а днес ще играе срещу осмия в схемата Доминик Тийм (Австрия) в четвърти мач от програмата на корт "Аранча Санчес Викарио", който се очаква да започне след 19.00 часа българско време.