Манчестър Юнайтед ще довършва започнатото във Виго

Английският Манчестър Юнайтед приема Селта Виго в реванш от 1/2-финалите на Лига Европа тази вечер от 22,05 часа българско време на "Олд Трафорд". Първата среща във Виго беше спечелена от "червените дяволи" с 1:0 и Юнайтед до голяма степен направи голямата крачка към основната си цел - финал и спечелване на трофея в Лига Европа, който ще им осигури място в Шампионската лига през новия сезон.

В другия мач тази вечер Аякс гостува на Лион след гръмка победа с 4:1 на "Амстердам Арена" и реваншът обещава да е също толкова зрелищен и изпълнен с много голове.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо демонстрира на думи и дела, че трофеят му е много важен, макар в началото на сезона да не беше така. Неспособността на отбора да се изкачи на позиция в топ 4 обаче пренареди приоритетите и сега Юнайтед ще хвърли всички сили именно на този фронт. Равенство тази вечер класира английския тим напред, но ще настояват за победа.

Всъщност те няма от какво да се притесняват с оглед показаното в първия мач, когато англичаните прегазиха Селта във Виго и 1:0 е най-малкото, с което можеха да си тръгнат. През уикенда част от футболистите получиха почивка за двубоя от вътрешното първенство, за да са свежи за важния мач. "Червените дяволи" са в серия от 17 поредни мача без загуба у дома в Европа, като спечелиха 14 от тях.

Световният букмейкър bwin дава предимство на домакините, като коефициентът за техен успех е 1,53. Победа на гостите е оценена със 7,00, а равенството с 4,25.

Вероятни състави:

Манчестър Юнайтед: Ромеро, Валенсия, Байи, Джоунс, Дармиан, Фелайни, Ерера, Погба, Лингард, Рашфорд, Мхитарян, Гуидети.
Селта: Алварес, Джони, Кабрал, Ронкалия, Майо, Радоя, Ернандес, Систо, Вас, Аспас