Арсенал запази надежди за топ 4

Отборът на Арсенал запази живи надеждите си за класиране в топ 4 на Премиър лийг, след като победи като гост Саутхамптън с 2:0 в отложен мач от 26-ия кръг. Попаденията за лондончани реализираха Алексис Санчес и Оливие Жиру.

"Артилеристите" се доближиха само на три точки от четвъртия Манчестър Сити и на четири от третия Ливърпул, но имат и мач в запас.

За да ги изпревари обаче тимът на Арсен Венгер трябва да се надява те да допуснат грешки в оставащите два кръга. Програмата на Арсенал пък включва гостуване на Стоук Сити и домакинства на Съндърланд и Евертън.

Първото полувреме на "Сейнт Мери" завърши при нулево равенство, въпреки няколкото добри възможности, които се откриха пред двата отбора.

През втората част темпото на игра се увеличи чувствително. Двата тима показаха голямо желание за победа и опасните ситуации се редуваха пред двете врати.

Първото попадение за лондончани падна в 60-ата минута. Месут Йозил намери Алексис Санчес, който преодоля двама футболисти на домакините и откри. В 83-ата минута Санчес центрира в наказателното поле на Саутхамптън, Аарън Рамзи отклони топката с глава към Жиру, който оформи крайния резултат.