СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Убедителен Григор преодоля Иво Карлович

Григор Димитров преодоля втория кръг кръг на турнира от сериите Мастърс в Мадрид. Българинът спечели с 6:3, 7:5 срещу Иво Карлович от Хърватия. Първата ни ракета бе много стабилен в решителните моменти, като контролираше срещата през цялото време и я приключи за 1 час и 16 минути. Следващият му съперник е поставеният под номер 8 Доминик Тийм от Австрия.

Григор започна отлично двубоя, въпреки че имаше трудности в първия гейм. На старта на мача българинът се озова в ситуация 0:40 и трябваше да спасява 3 възможности за пробив. Той обаче се справи отлично и спечели пет поредни точки. В следващия гейм пък стигна до пробив, а след добър сервис гейм вече водеше с 3:0.

След отличното начало на първата ни ракета последва отговорът на Карлович. 38-годишният хърватин започна да вкарва по-често мощния си сервис и да залага на типичната си игра с чести излизания на мрежата. Той стигна до нови два шанса за пробив в петия гейм, но Димитров отново бе на висота, като началният му удар му помогна да се справи и с тях.

Излизанията на мрежата на Иво не бяха особени успешни, но сервисът му го държеше в сета. Григор сам си усложни задачата при следващото си подаване. Той водеше с 40:0, когато направи няколко неубедителни отигравания, сред които и двойна грешка. 25-годишният българин обаче бе ниво в решителните моменти и измъкна гейма за 5:2.

Димитров направи няколко отлични ретури и стигна до сетбол при сервис на съперника. Хърватинът обаче го спаси с четвъртия си ас от началото на мача. Малко по-късно Григор затвори първия сет с няколко великолепни отигравания и гейм на нула.

И двамата тенисисти започнаха втората част с по-убедителна игра при свой сервис, като даваха много по-малко възможности на посрещащия. Така се стигна до 3:3, когато след две грешки на Карлович на мрежата се стигна до 0:30. Няколко мощни сервиса помогнаха на хърватина да се справи със ситуацията.

Началният удар продължи да доминира до 11-ия гейм. Тогава Григор успя да притисне съперника. След блестящ минаващ удар и прекрасен ретур резултатът стана 0:40 и българинът получи три възможности за пробив. Иво спаси първите две след добри сервиси, но при третата Димитров направи отличен ретур и след това размина хърватина на мрежата. Така той стигна до решителен пробив, след който поведе с 6:5, а след това стигна до крайния успех с гейм на нула за радост на българските фенове по трибуните в Мадрид.

Миналата година Григор отпадна на старта в Мадрид, но през 2015 г. регистрира най-доброто си постижение в испанската столица. Тогава той стигна до четвъртфиналите, където отстъпи на Рафаел Надал. С днешния успех той си осигури 90 точки за световната ранглиста и 68 010 евро от наградния фонд.