Халеп е на четвъртфинал в Мадрид

Защитаващата титлата си от миналия сезон Симона Халеп се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 4.77 милиона евро. Поставената под номер 3 румънка победи трудно австралийката Саманта Стоусър с 6:4, 4:6, 6:4 след почти два часа игра.

Халеп реализира пробив в самото начало и запази преднината си до края на първия сет. След размяна на ранни пробиви в началото на втората част Стоусър отново успя да спечели подаването на съперничката си в десетия гейм, за да изравни резултата. Единствен пробив в петия гейм на решаващата трета част се оказа достатъчен за крайния успех на румънката.

Следващата противничка на Халеп ще бъде Коко Вандевеге (САЩ), която елиминира представителката на домакините Карла Суарес Наваро с 5:7, 6:4, 7:5, след като американката навакса пасив от 0:3 в решаващия трети сет. Вицешампионката през 2015 година Светлана Кузнецова (Русия) също достигна до четвъртфиналите след успех над квалификантката Цян Ван (Китай) с 6:4, 7:5.

Поставената под номер 8 Кузнецова изоставаше с пробив при 2:3 и в двата сета, но успя да стигне до обрат.